Radłovia Radłów - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Dunajec Zbylitowska Góra - Pagen Gnojnik 3:2
  • Rylovia Rylowa - Piast Łapanów 3:1
  • Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska - Ciężkowianka Ciężkowice 1:1
  • Drwinka Drwinia - Tarnovia Tarnów 3:2
  • Radłovia Radłów - Unia Niedomice 1:1
  • Wisła Szczucin - Zorza Zaczarnie 1:1
  • Iskra Łęki - Wisła Grobla 1:4
  • Jadowniczanka Jadowniki - Pogoria Pogórska Wola 4:1

Brak aktywnych ankiet.

Radłovia Radłów - Rylovia Rylowa
Ładowanie...

pon.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Okręgówka: wielkie emocje w siódmej kolejce

• autor: mlody209, 2010-09-22 19:47

Bardzo duży ścisk zapanował w górnej części tabeli po siódmej serii spotkań tarnowskiej okręgówki. Dowodem na to jest fakt, że pomiędzy drugim a ósmym miejscem jest zaledwie dwupunktowa różnica. Ucieka Jadowniczanka mająca trzy punkty przewagi nad drugą Rylovią. Ostatnia lokata dalej dla Pagenu.

Na sobotę zaplanowano tylko jedno spotkanie, był to pojedynek przedostatniej z ostatnią drużyną w tabeli, kolejno Piasta Łapanów z Pagenem Gnojnik. Mecz był jednak jednostronnym widowiskiem, gospodarze pewnie wygrali 5:0 i odbili się od dna. Goście natomiast ponieśli szóstą porażkę w sezonie a ich sytuacja staje się coraz gorsza. Emocje przyniosła niedziela. Przewidywane hity nie zawiodły, lider z Jadownik zaliczył trudną przeprawę a w meczu Drwinki tradycyjnie padło dużo bramek. Zacznę jednak od tych mniej fascynujących spotkań. Na boisku w Łękach miejscowa Iskra podejmowała Dunajca Zbylitowska Góra. Gospodarze musieli uznać jednak wyższość przyjezdnych, którzy do przerwy zaliczyli dwa trafienie a potem skutecznie pilnowali wyniku. Po trzech kolejkach bez wygranej Dąbrovia w końcu inkasuje trzy oczka. Swój mecz w Niedomicach rozstrzygnęła już w pierwszym kwadransie strzelając dwie bramki. Unia odpowiedziała jedynie honorowym trafieniem.

Pozostałe pojedynki obfitowały już w znacznie ciekawsze piłkarsko doznania. Spotkanie Pogorii z Wisłą Grobla ostatecznie zwieńczone zostało tylko jedną bramką, lecz mecz ten upłynął pod znakiem kontrowersyjnych (dla gospodarzy) decyzji arbitra. Zawodnicy z Pogórskiej Woli wielokrotnie mieli pretensje do sędziego. Najpierw po nieuznanej dla nich bramce, potem, gdy ich gracz wyszedł sam na sam i został powstrzymany nieprzepisowo, również przy straconym golu – domagając się odgwizdania faulu na bramkarzu. Serwis Pogorii podaje nawet, że arbiter zakończył spoktanie… 5 minut przed upływem regulaminowego czasu. Takie mecze na pewno dają do myślenia, jeśli chodzi o poziom sędziowania w okręgówce. Samodzielny od tej niedzieli lider z Jadownik musiał się mocno napracować by zaliczyć kolejną wygraną. Jadowniczanka u siebie podejmowała Ciężkowiankę Ciężkowice i do 70 minut przegrywała 0:1. Na szczęście, dla miejscowych kibiców w końcówce przebudził się ich napastnik Kotarba i za sprawą dwóch trafień rozstrzygnął losy spotkania. Mecze Drwinki w tym sezonie bardzo często obfitują w dużą ilość bramek, nie inaczej było i tym razem. Do Drwini przyjechała Radłovia i do przerwy prowadziła już 2:0. W 55 minucie na boisku w szeregach Drwinki pojawił się jednak bramkostrzelny Piskorz i od razu trafił „na kontakt”. Przyjezdni zdążyli ponownie odskoczyć na dwubramkową przewagę, lecz potem dwa razy futbolówkę między słupkami umieścił Ziółkowski i było już 3:3. Ostatecznie punkty zostały na miejscu, drugą bramkę dołożył Piskorz a wynik 5:3 ustalił w końcówce Komenda.

Na koniec zostawiłem sobie dwa mecze, które przed tym weekendem zapowiadane były jako hity kolejki. Myślę, że miano „hitu” spełniły obydwa. Znajdująca się wraz z Jadowniczanką na pierwszym miejscu Rylovia przyjmowała u siebie Wisłę Szczucin. Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze właśnie dla piłkarzy z Rylowej. Już w 30 sekundzie (!) wyszli oni na prowadzenie a niewiele ponad 10 minut później uzyskali dwubramkową przewagę. Mogło zacząć się zdawać, że pojedynek zakończy się pogromem byłych piątoligowców, nic bardziej mylnego. Jeszcze przed przerwą Rylovia uszczupliła swój skład o jednego zawodnika, a Wisła dobijając karnego uzyskała kontakt. Po przerwie do ataków z większym animuszem przystąpili szczucinianie, w efekcie czego doprowadzili do remisu. W ostatnich minutach gospodarze musieli radzić sobie już tylko w dziewiątkę – druga czerwona kartka. Korzystnego wyniku jednak nie utrzymali. W 90 minucie Wiślacy trafili do siatki po raz trzeci, przerwali passę 5 zwycięstw Rylovi i wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli. Ostatni mecz był pojedynkiem trzeciej przed tą kolejką Tarnovii z czwartą Zorzą Zaczarnie. Przy Bandrowskiego rozegrał się również ciekawy mecz. Gospodarze szybko zdobyli dwie bramki, lecz golem „do szatni” pokarał ich były napastnik właśnie Tarnovi Stach, który w 76 minucie trafił po raz drugi i uratował punkt dla swojej drużyny.

W siódmej kolejce zmagań w VI lidze tarnowskiej padło 31 bramek, co daje średnią prawie 4 gole na mecz. Sędziowie pokazali 33 żółte i dwie czerwone kartki (obydwie dla Rylovi).

ZESTAWIENIE WYNIKÓW 7 KOLEJKI:
Sobota 18.09:
Piast Łapanów – Pagen Gnojnik 5:0

Niedziela 19.09:
Iskra Łęki – Dunajec Zbylitowska Góra 0:2
Rylovia Rylowa – Wisła Szczucin 2:3
Drwinka Drwinia – Radłovia Radłów 5:3
Pogoria Pogórska Wola – Wisła Grobla 0:1
Jadowniczanka Jadowniki – Ciężkowianka Ciężkowice 2:1
Unia Niedomice – Dąbrovia Dąbrowa Trn 1:2
Tarnovia Tarnów – Zorza Zaczarnie 2:2

sportowytarnow.pl

Autor: Treść:pozostało znaków:

Radłovia RadłówUnia Niedomice
Radłovia Radłów 1:1 Unia Niedomice
2010-11-11, 13:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Dunajec Zbylitowska Góra 3:2 Pagen Gnojnik
Rylovia Rylowa 3:1 Piast Łapanów
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 1:1 Ciężkowianka Ciężkowice
Drwinka Drwinia 3:2 Tarnovia Tarnów
Radłovia Radłów 1:1 Unia Niedomice
Wisła Szczucin 1:1 Zorza Zaczarnie
Iskra Łęki 1:4 Wisła Grobla
Jadowniczanka Jadowniki 4:1 Pogoria Pogórska Wola

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. radlovia16 116